Om os

Om os

House of Code er et dansk app-hus placeret i Odense og Aarhus – vi er specialister i udvikling af apps til iOS, Android og Windows.

MØD HOUSE OF CODE

House of Code er startet på baggrund af to iværksætteres drøm om at skabe the next big thing. Vores mission er at udvikle værdiskabende apps af højeste kvalitet.

Vi har været med på markedet, siden den første smartphone blev lanceret af Apple tilbage i 2007, og vores hjerter brænder for denne niche af softwareudvikling. Kompetencerne spænder fra iOS over Android og Windows Phone til udvikling med ekstern hardware som f.eks. iBeacons.


Odense

Telefon: 29 90 77 99

jonathan@houseofcode.io

Send e-mail

Jonathan Bornemann Junker

Adm. direktør, Partner

Telefon: 31 43 20 09

gert@houseofcode.io

Send e-mail

Gert Steinsøe Lavsen

Udviklingschef, Partner

Telefon: 20 72 24 88

rasmus@houseofcode.io

Send e-mail

Rasmus Theodor Styrk

Partner

Telefon: 25 23 25 55

sandra@houseofcode.io

Send e-mail

Sandra Newham

Projektchef

thomas@houseofcode.io

Send e-mail

Thomas Bondo Homburg

Udvikler

esben@houseofcode.io

Send e-mail

Esben Damgaard

Udvikler

jonas@houseofcode.io

Send e-mail

Jonas Svanegaard

Udvikler

ak@houseofcode.io

Send e-mail

Anders Kjærsgaard

Juniorudvikler

abc@houseofcode.io

Send e-mail

Anders B. Christensen

Praktikantudvikler

andreas@houseofcode.io

Send e-mail

Andreas Reinholdt Milvertz

Designer

Telefon: 25 70 20 19

anders@houseofcode.io

Send e-mail

Anders Vincent Jacobsen

PR-Konsulent

Aarhus

Telefon: 30 28 84 42

sander@houseofcode.io

Send e-mail

Sander Jensen

Kundechef Jylland

Vi er et team af erfarne rådgivere, app- og webudviklere, der hver måned lancerer nye innovative løsninger sammen med vores netværk af partnere.

TEAM

Vi har siden 2014 hjulpet mere end 30 virksomheder og organisationer med innovative løsninger. Flere har vundet priser til Danish App Awards.

KUNDER

Samarbejdspartnere

Netværk