Lær os at kende - House of Code

En del af huset

Vi er en flok ambitiøse nørder, drevet af vores passion for det vi laver, og vi tror på, at medindflydelse giver resultater. Vi arbejder agilt i dynamiske teams, der sammensættes specifikt til hvert enkelt projekt. Vores viden- og kompetenceudvikling drives i samspil med medarbejdernes egne initiativer.

Medarbejdere

Mød holdet. Vi styrker sammenholdet gennem plads til forskellighed.

+45 29 90 77 99
jonathan@houseofcode.io
Jonathan Bornemann

Direktør

Se profil
+45 22 61 05 09
henrik@houseofcode.io
Henrik Grove

HR- og driftschef

Se profil
+ 45 31 43 20 09
gert@houseofcode.io
Gert Lavsen

Arkitekt

Se profil
+45 20 72 24 88
rasmus@houseofcode.io
Rasmus Styrk

Produktionschef

Se profil
+45 53 56 11 87
tobias@houseofcode.io
Tobias Talboom Petersen

Kundechef

Se profil
+45 30 29 62 44
sudo@houseofcode.io
Sune Dogan

Projektleder

Se profil
lhn@houseofcode.io
Lone Herbst Nørgaard

Projektleder

Se profil
jonas@houseofcode.io
Jonas Svanegaard

Seniorudvikler

Se profil
+45 25 75 06 89
lani@houseofcode.io
Lars Nielsen

Seniorudvikler

Se profil
muba@houseofcode.io
Muhammad AL Bassiouny

Seniorudvikler

Se profil
dina@houseofcode.io
Dina Hosny

Seniorudvikler

Se profil
kasa@houseofcode.io
Kareem Said

Seniorudvikler

Se profil
christian@houseofcode.io
Christian Thorwest

Udvikler

Se profil
emil@houseofcode.io
Emil Siegenfeldt

Udvikler

Se profil
jari@houseofcode.io
Jakob Rindom

Udvikler

Se profil
simon@houseofcode.io
Simon Jensen

Udvikler

Se profil
michael@houseofcode.io
Michael Modvig

Udvikler

Se profil
deap@houseofcode.io
Denis Apetrii

Udvikler

Se profil
alex@houseofcode.io
Ioan-Alexandru Tripa

UI/UX Designer

Se profil
rk@houseofcode.io
Rasmus Kongshøj

Udvikler-trainee

Se profil
winnie@houseofcode.io
Winnie Andersen

Tester og udvikler-trainee

Se profil
fj@houseofcode.io
Frederik Johansen

Konceptudvikler

Se profil
+45 25 70 20 19
anders@houseofcode.io
Anders Jacobsen

Kommunikationskonsulent

Se profil
leape@houseofcode.io
Lea Simone Pedersen

Kommunikationsmedarbejder

Se profil
fanni@houseofcode.io
Fanny Winther

Piccolino

Se profil
benjamin@houseofcode.io
Benjamin Rasmussen

Udvikler-elev

Se profil

Følg med

House of Code i tal og billeder. Random facts og Instagram-posts.

1320 l
kaffe drukket i 2018
1#
Thomas
(14.300p)
Longbow VR
rekordindehaver
630.000
app-downloads
7.560
commits til BitBucket
49
Succesfulde projekter
Vincent & Svanen
Badminton double-mestre
2060 kr.
Pant doneret til
Røde Kors