En del af huset

Vi er en flok ambitiøse nørder, drevet af vores passion for det vi laver, og vi tror på at medindflydelse giver resultater. Vi arbejder agilt i dynamiske teams, der sammensættes specifikt til hvert enkelt projekt. Vores viden- og kompetenceudvikling drives i samspil med medarbejdernes egne initiativer.

Medarbejdere

Mød holdet. Vi styrker sammenholdet gennem plads til forskellighed.

+45 29 90 77 99
jonathan@houseofcode.io
Jonathan Bornemann

Adm. direktør

Se profil
+45 22 61 05 09
henrik@houseofcode.io
Henrik Grove

HR- og administrationschef

Se profil
+ 45 31 43 20 09
gert@houseofcode.io
Gert Lavsen

Solution Architect

Se profil
+45 20 72 24 88
rasmus@houseofcode.io
Rasmus Styrk

Solution Architect

Se profil
+45 22 18 49 43
sandra@houseofcode.io
Sandra Newham

Projektchef

Se profil
+45 30 29 62 44
sudo@houseofcode.io
Sune Dogan

Projektleder

Se profil
+45 25 72 29 01
abc@houseofcode.io
Anders B. Christensen

Projektleder

Se profil
jonas@houseofcode.io
Jonas Svanegaard

Seniorudvikler

Se profil
+45 25 75 06 89
lani@houseofcode.io
Lars Nielsen

Seniorudvikler

Se profil
muba@houseofcode.io
Muhammad AL Bassiouny

Seniorudvikler

Se profil
dina@houseofcode.io
Dina Hosny

Seniorudvikler

Se profil
kasa@houseofcode.io
Karim Said

Senior Udvikler

Se profil
ak@houseofcode.io
Anders Kjærsgaard

Udvikler

Se profil
christian@houseofcode.io
Christian Thorwest

Udvikler

Se profil
emil@houseofcode.io
Emil Siegenfeldt

Udvikler

Se profil
jari@houseofcode.io
Jakob Rindom

Udvikler

Se profil
simon@houseofcode.io
Simon Jensen

Udvikler

Se profil
rk@houseofcode.io
Rasmus Kongshøj

Udvikler

Se profil
michael@houseofcode.io
Michael Modvig

Juniorudvikler

Se profil
Denis Apetrii

Juniorudvikler

Se profil
winnie@houseofcode.io
Winnie Andersen

Tester og udvikler-trainee

Se profil
alex@houseofcode.io
Ioan-Alexandru Tripa

Designer

Se profil
+45 51 93 12 34
kim@houseofcode.io
Kim Hansen

Designer

Se profil
gundega@houseofcode.io
Gundega Lapsa

Designer

Se profil
+45 53 56 11 87
tobias@houseofcode.io
Tobias Talboom Petersen

Kundechef

Se profil
naaman@houseofcode.io
Naaman Peter Carr

Marketing Koordinator

Se profil
+45 22 11 08 52
sander@houseofcode.io
Sander Jensen

Senior konsulent

Se profil
+45 25 70 20 19
anders@houseofcode.io
Anders Jacobsen

Kommunikationskonsulent

Se profil
fanni@houseofcode.io
Fanny Winther

Piccolino

Se profil
benjamin@houseofcode.io
Benjamin Rasmussen

Udvikler-praktikant

Se profil
fj@houseofcode.io
Frederik Johansen

Konceptudvikler-praktikant

Se profil
mmh@houseofcode.io
Morten Munck Hansen

Udvikler-praktikant

Se profil
mara@houseofcode.io
Mahmoud Abdel Rahman

Udvikler-praktikant

Se profil

Følg med

House of Code i tal og billeder. Random facts og Instagram-posts.

1320 l
kaffe drukket i 2017
1#
Thomas
(14.300p)
Longbow VR
rekordindehaver
630.000
app-downloads
1890
commits til GitHub
49
Succesfulde projekter
Vincent & Svanen
Badminton double-mestre
2060 kr.
Pant doneret til
Røde Kors